O projektu Tábory Vysočina

Tábor….

…tajemné slovo plné dálek, zážitků a dobrodružství.

Takhle nějak to myslím napsal Jaroslav Foglar v Hoších od Bobří řeky. Tenkrát se jezdilo na tábory na celé dva měsíce do neposkvrněné přírody jen s minimálním vybavením.

Tolik se toho od té doby změnilo. To nejdůležitější ale zůstalo. Letní tábory jsou pořád plné dálek, zážitků a dobrodružství. Tábor je pořád vyvrcholením celoroční činnosti většiny oddílů a klubů, které se věnují turistice, táboření a přírodě. Tábor je pořád vyvrcholením celoroční činnosti sportovních oddílů. Tábor je pořád největším zážitkem i pro děti, které se žádné pravidelné činnosti během roku nevěnují.

Tolik se toho změnilo, ale tábor je pořád úžasně prožití části léta…

V tomto katalogu rozhodně zde nenajdete všechny tábory, které se na Vysočině konají. Ani zde nejsou všechny, které „naše“ organizace pořádají za hranicemi Vysočiny. To nakonec ani není cílem tohoto webu.

Hlavním cílem je zpopularizovat letní činnost a informovat veřejnost o široké nabídce táborů. Najdete zde celou řadu nejrůznějších táborů. Vaše děti mohou prožívat dobrodružství jako rytíři při záchraně dávné Anglie, mohou vyrazit na vodu, na kola, mohou se věnovat sportu… Je toho opravdu spousta a je z čeho vybírat.

Jsem hrdý na to, že se nám tento katalog daří provozovat již od roku 2004. Zároveň jsem hrdý na to, že partnerem tohoto katalogu je  Kraj Vysočina, který se podílí i na jeho financování.

Věřím, že na jejích stránkách najdete pro vaše děti ten správný tábor a že budete spokojeni.

Jan Burda
předseda RDMKV

Provozovatelem katalogu je Rada dětí a mládeže kraje Vysočina

Podpořil Kraj Vysočina