Indiánské léto s táborem Sportmánia II. 10. 7. - 17. 7. 2022

Základní informace

Místo
okres Žďár nad Sázavou (Rozsochy)
Cena
4 290 Kč

O táboře

Program
Vesnice Rozsochy už není ledajakou běžnou vesničkou, toto léto ji obléhají indiáni! Jako všichni víme, od nepaměti mezi sebou indiánské kmeny soutěží, měří své síly, ale i hledají prostor pro vzájemnou spolupráci! A u nás to nebude jinak! Přijeďte se seznámit s dalšími malými i velkými indiány, kteří se uvelebili u říčky Nedvědičky! Budeme vzývat duchy u ohně, pobíhat po lesích a loukách a poznávat se navzájem. Letní dobrodružství už se blíží, přijďte si jedno ulovit i na náš Indiánský sportovní tábor! Nebude však chybět ani tajemný les se svým zákoutím, nekonečné chvíle pobavení a objevování všech letních dobrodružstvích. Takových, na které pak celý rok vzpomínáme. Přijeďte sbírat k nám na tábor vzpomínky, nové zkušenosti a seznámit se s novými kamarády! Naučíme se pohybovat v lese, stopovat velké šelmy, ale i hrát různé tradiční i netradiční hry. A vším nás bude provázet náčelník a moudrá sova, kteří už se nemůžou dočkat, až s nimi za dobrodružstvím vyrazíme! Fandíme trávení volného času venku. Během dne pobíháme po lesích, loukách i hřištích. Penzion U Pazderů hostí malé táborníky už po páté a všichni vědí, že čas každý den hrozně letí, naplněný společnými týmovými hrami, vyráběním a také povídáním. Každá aktivita totiž přináší něco, co prostě "stojí za řeč". A jak takové táborové dobrodružství může vypadat, se můžete podívat na střípky z minulého roku: https://www.volnocasovkysport.cz/detske-tabory/sportmania-tabor-ii-turnus-2021/.
Vybavení
Ohniště, venkovní hřiště (přehazovaná, malá kopaná), klubovna, posezení pod pergolou, venkovní bazén. V blízkém okolí velké fotbalové hřiště, dětské hřiště. Velkou výhodou je umístění tábora na vesnici, takže hned u penzionu jsou pole, lesy a louky, které jsou vhodné pro realizaci různorodých aktivit. Ubytování dětí během celého tábora bude v apartmánech v malebné vesnici Rozsochy v penzionu U Pazderů (Rozsochy 92, 592 57). Tato lokalita je příhodná k podnikání různorodých výletů do přírody, k vodě a při tom v blízkém městě Bystřice nad Pernštejnem můžeme využít skvěle vybavenou sportovní halu s vnitřním i venkovním bazénem. Součástí ubytování je travnaté hřiště, společenská místnost i venkovní posezení nejenom pod pergolou. Výhodou místa pobytu je bezprostřední kontakt s přírodou, kapacita ubytování vybízí, aby zde byly ubytovány pouze děti z tábora. Tato podmínka je pro nás klíčová, aby bylo možné s dětmi vytvořit skupinu, v níž si budou vzájemně rozumět. Účastníci jsou tedy ubytováváni ve třech apartmánech s celkovou kapacitou 25 – 30 lůžek, každý apartmán má své sociální zařízení i malou kuchyňku. Hned u penzionu je možnost parkování. Penzion se nachází na vesnici, takže se jedná opravdu o pobyt v přírodě. Pokud vyjde pěkné počasí, určitě navštívíme i blízký Domanínský rybník.
Poznámky
Vůně léta, nová kamarádství a bohatý táborový program, tak tomu říkáme prázdniny "jako když vyšije". Sport v přírodě je skvělý prostředek pro posílení smyslu pro fair play a vyrovnávání se s pocity výhry i prohry. Tábor je krásným prostředím pro to vyzkoušet si mnoho nového a zjistit, co nás baví více či méně. Od každého si totiž „okusíme“ něco. Mezi pohybovými aktivitami budeme kreslit, hledat odpovědi na zapeklité otázky nebo se koupat!
Místo odjezdu
Odvoz vlastní

Charakteristika tábora

Věk
do 10, 11-15
Ubytování
budova
Ostatní
celotáborová hra

Kontaktní informace

Organizátor
Volnočasovky SPORT
Kontaktní osoba
Hana Pazderová
Telefon
607893690
E-mail
hana.pazderova@volnocasovkysport.cz
Web
https://www.volnocasovkysport.cz/
 
Účastník
 
Kontakt
 
Poznámky, upřesnění, ...
 
 
 
 
Kontaktní formulář
 
 
Podpořil Kraj Vysočina